Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA
lökéshullám terápia

Munkaképtelenséget okozhat az ízületi fájdalom

munkaképtelenség ízületi fájdalom kezelés aktív fájdalocsillapítás dr. Arnold Dénes Fájdalomközpont

A 35 év feletti városi emberek minimum fele dolgozik már legalább tíz éve azonos testhelyzetet igénylő munkában, ami sokuknál mozgásszervi panaszokat okoz. Ezek a problémák, a munkából való kiesés csaknem ötödéért felelnek. „Sokan fájdalomcsillapítókkal igyekeznek enyhíteni tüneteiket, de ez csak rövid távon segít. A hosszú távú megoldáshoz személyre szabott terápiára van szükség” – tudjuk meg Dr. Arnold Dénes Arnoldtól, a Fájdalomközpont aktív fájdalomspecialistájától.

Reprezentatív kutatás a mozgásszervi problémákról

Mint az a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társaságának 2015 év végi, hatszáz ember megkérdezésével készült reprezentatív felméréséből kiderült, mozgásszervi fájdalommal minden második magyar ember küzd, a munkavégzés típusa pedig összefügg a fájdalom megjelenésének gyakoriságával. Minden harmadik irodai munkát végző ember, a fizikai munkásoknak pedig már több mint a fele panaszkodik mozgásszervi fájdalomra. A testhelyzetek közül a hajlongás, a folyamatos állás és az állandó mozgás vált ki legnagyobb arányban rendszeres vagy visszatérő fájdalmat.

Az egyoldalú terhelés panaszokat okoz

Dr. Arnold megerősítette, hogy a hozzá forduló betegek többségénél is a munkájukkal összefüggő folyamatos egyoldalú terhelés, a mindennapi azonos testhelyzet és a kényszertartás okozta ízületi panaszok a leggyakoribbak. “Gyakran már a fájdalom típusából lehet arra következtetni, hogy a páciens milyen jellegű munkát végez. Például az irodai dolgozók gyakran küzdenek ínhüvelygyulladással, illetve derék, hát, és nyakfájdalommal. Az szakácsok, pincérek, ápolónők és azok, akik álló munkát végeznek, térdfájdalomra panaszkodnak, míg a fodrászok, fogorvosok a kéz és az alkar ízületeinek gyulladásával jelentkeznek nálam.” – mondta Dr. Arnold. A fájdalomspecialista tapasztalatai is megegyeznek a felmérés tanulságával, miszerint az emberek csak kevés, 11%-a jár gyógytornára, pedig a gyógyulás egyik kulcsa a mozgásfunkciók visszaállítására hivatott, személyre szabott mozgásterápia.

Kezeljük idejében a problémát

A kutatás arra is rámutatott, hogy a munkából való tartós kiesés 18 százalékáért a különböző mozgásszervi panaszok felelnek. „Azt javaslom, hogy ne várjuk meg, amíg a panaszok olyan súlyosak lesznek, hogy miattuk a mindennapi teendőink elvégzése lehetetlenné válik és a munkából is kénytelenek vagyunk távol maradni. Az időben kezelt ízületi fájdalom ugyanis jól gyógyítható. Ma már a térd, a nyak, a derék, a gerinc, a váll, a kéz ízületi gyulladásai és egyéb mozgásszervi panaszok kezelésére és az okok megszüntetésére, hatékony és személyre szabott terápiák állnak rendelkezésre” – tanácsolja a szakember.

Megoldást nyújt az aktív fájdalomcsillapítás

Sajnos különböző ízületi fájdalmak esetén a betegek általában a szájon át alkalmazható fájdalomcsillapítókhoz fordulnak, pedig az okokat ezek a készítmények nem szüntetik meg, csak a tünetet nyomják el ideig-óráig.

A megoldást a különböző típusú ízületi gyulladások és az ezzel összefüggő fájdalom és mozgáskorlátozottság sikeres kezelésére aktív fájdalomcsillapítás terápia jelenti. Ez egy olyan injekciós eljárás, amely a probléma gyökerénél hat, gyors és hatékony megoldást nyújtva. Az ízületek köré befecskendezett anyag kizárólag természetes alapanyagokból áll és nem tartalmaz szteroidot.  Az injekciós kezelés gyakoriságának, pontos hatóanyag-kombinációjának meghatározása a beteg állapotától és a probléma mértékétől függ. A pácienseim már az első kezelések után a fájdalmaik jelentős csökkenésről számolnak be. Abban az esetben, ha betartják a komplex terápiás javaslatokat, azaz funkcionális gyógytornával kombinálják a kezelést és életmódváltással is (megfelelő táplálkozás, fizikai aktivitás, stressz levezetése) segítik a felépülést, elérik a teljes gyógyulást – osztja meg tapasztalatait Dr. Arnold.

Forrás: Fájdalomközpont (www.fajdalomkozpont.hu)

0 Tovább

Komplex és természetes fájdalomcsillapítás

Nyáktömlő gyulladás is állhat a csípőfájdalom hátterében

nyáktömlő gyulladás csípőfájdalom aktív fájdalomcsillapítás dr. Arnold Dénes Fájdalomközpont

Csípőfájdalom esetén ízületi porckopásra szoktunk elsőként gondolni, azonban ez, a sok ember számára gondot okozó probléma, más okokra is visszavezethető. Gyakran előfordulhat, hogy nem is maga a csípőízület fáj, hanem az ott lévő inak, izmok érintettek, de a háttérben állhat nyáktömlő gyulladás is. Arról kérdeztük  Dr. Arnold Dénes ArnoldotFájdalomközpont aktív fájdalomcsillapítás specialistáját, hogy pontosan mit is jelent ez az állapot.

Mik azok a nyáktömlők, és mi a feladatuk?

A bursák, azaz nyáktömlők, a csontok felszínének kipárnázására szolgálnak. Ezek, a leginkább műanyag tasakokhoz hasonlító kötőszövetes képletek speciális sejtekből állnak, amelyek arra hivatottak, hogy az általuk termelt nyálkaréteg a súrlódó felületeket beolajozza és azok egymáson történő elcsúszását, mozgását biztosítsa. Ez a védelmi funkció a nagy mechanikus terhelésnek kitett testrészeken különösen fontos, ilyen terület például a csípőízület is. A csípő nyáktömlője a combcsont felső részén található, kb. 7 cm hosszú bursa.  Amíg nem hívja fel magára a figyelmet, nem is tudunk a létezéséről, azonban ha begyullad, igen intenzív fájdalmat tud kiváltani – mondja Dr. Arnold.

 

Mi okozhatja a bursák gyulladását és melyek a tünetei?

A páciensek többsége középkorú, sokuknál munkahelyi ártalom, hosszabb ideig tartó mechanikus hatások, vagy túlerőltetés nyomán alakul ki nyáktömlő gyulladás (bursitis). Gyakorta jelentkezik sportolóknál is ez a betegség, akiknél általában valamilyen, sporttevékenység közben fellépő, hirtelen trauma okozza a problémát. Előfordulhat az is, hogy a bursitis valamilyen bakteriális fertőzés nyomán jön létre, vagy gyulladásos reumás megbetegedés, illetve köszvény váltja ki.

Kezdetben a panaszok enyhék, de idővel felerősödnek, leginkább az éjszakai órákban, megnehezítve ezzel a nyugodt pihenést. Az érintett terület megduzzad, fájdalmassá válik, emellett pedig a  páciensek égő, meleg érzetről, és a bursa feletti kifejezett nyomásérzékenységről számolnak be. Előfordulhat a lábba, combba lesugárzó fájdalom is - mondja a fájdalomspecialista. A gyulladás általában jól lokalizált, tehát nem terjed át a környező szövetekre, kivéve a bakteriális fertőzés okozta gyulladásnál, ahol az a nyirokerek és nyirokcsomók is érintettek lehetnek.

A diagnózis felállításának lépései

Első lépés a fizikális vizsgálat, amelynek során a beteg állapotának felmérése, a panaszok, a kórelőzmény megismerése történik, valamint a szakorvos végigtapintja az érintett területet. A pontos diagnózishoz, a gyulladás mértékének, a bursa állapotának meghatározásához, és leginkább a mélyen elhelyezkedő, nehezen kitapintható nyáktömlők esetében, a fizikális vizsgálatot követően ultrahang készítése indokolt. Laborvizsgálat csak akkor szükséges, ha kiváltó okként felmerül a köszvény vagy valamely fertőzés gyanúja.

 Mi a teendő ilyen probléma esetén?

A panaszos testrész kímélni, pihentetni kell, mentesíteni kell a rá nehezedő nyomástól és kerülni kell a megerőltetést. Kezdeti szakaszban még alkalmazhatunk hűtő borogatást (figyelem: a hűtőtasakot soha ne tegyük közvetlenül a bőrre, hanem alá helyezzük egy tiszta textíliát a fagyásos sérülések elkerülése érdekében) Használhatunk a patikában kapható gyulladás gátló géleket, krémeket, növényi kivonatokból készülő pakolásokat is. A nem-szteroid gyulladás csökkentő, szájon át alkalmazható fájdalomcsillapítók (pl. ibuprofen, diclofenac)  alkalmazása során azonban körültekintőnek kell lennünk, mert ezeknek  a készítményeknek számos mellékhatása ismert, irritálhatják például a gyomornyálkahártyát, ezért gyakran kombinálják őket gyomorvédő szerekkel. Bár ezekkel a módszerekkel a fájdalom gyors csillapodását lehet elérni, hátrányuk azonban, hogy hatásuk csak rövid távú és kizárólag a tüneteket csillapítják, az okokat nem kezelik, pedig mint minden esetben, a nyáktömlő gyulladásánál is ez a legfontosabb feladat.

Hogyan szüntethetjük meg az okokat is?

Ahogy a legtöbb mozgásszervi gyulladás, így a nyáktömlő gyulladás is sikeresen kezelhető aktív fájdalomcsillapítással, amely egy olyan injekciós eljárás, amely a probléma gyökerénél hat, gyors és hatékony megoldást nyújtva a fájdalomcsillapításban, a gyulladáscsökkentésében, ezáltal a mozgáskorlátozottság megszüntetésében. A befecskendezett anyag kizárólag természetes alapanyagokból áll és nem tartalmaz szteroidot. Az injekciós kezelés gyakoriságának, pontos hatóanyag-kombinációjának meghatározása a beteg állapotától és a probléma mértékétől függ. A pácienseim már az első kezelések után a fájdalmaik jelentős csökkenésről számolnak be. Abban az esetben, ha betartják a terápiás javaslatokat, és megfelelő életmódváltással is segítik a kezelést, a teljes gyógyulás is elérhető – osztja meg tapasztalatait Dr. Arnold.

 Milyen életmódbeli változások szükségesek a gyógyuláshoz?

A nyáktömlő gyulladás terápiáját támogathatjuk megfelelő étrenddel, teljes értékű táplálékok fogyasztásával. Különösen fontos a bőséges folyadékbevitel. A fájdalmak és a gyulladás megszűnése után fontos az érintett terület kíméletes mozgatása, hogy az izmok, ízületek mozgástartománya ne szűküljön be, és visszaálljon a statikai-dinamikai egyensúly. Ebben kérjük szakképzett gyógytornász segítségét. Az erősen igénybe vett csípőízületre nehezedő nyomás csökkentése érdekében pedig munka közben gyakran iktassunk be szüneteket, hosszan tartó ülésnél válasszunk megfelelő széket, óránként 10 percre álljunk fel, és mozgassuk át magunkat.

Forrás: Fájdalomközpont

 

0 Tovább

Komplex és természetes fájdalomcsillapítás

Hat jó tanács az egészséges gerincért

A nyak-, hát- és derékfájás sokunk életét megkeseríti, pedig tudatos gerincvédelemmel sokat tehetünk a megelőzésért. Arra kértük Dr. Arnold Dénes Arnoldot, a Fájdalomközpont fájdalomspecialistáját, hogy foglalja össze számunkra ennek alapszabályait.
 

1. jó tanács: Figyeljünk a helyes testtartásra!

Ha munkavégzés és pihenés közben figyeljünk arra, hogy tartásunk helyes legyen, máris tettünk gerincünk védelme érdekében, és elkerülhetjük a nyak, a hát és a derékfájdalmakat. A megfelelő tartás ismérvei::

  • Állás közben a medence középhelyzetben van, nem billen sem előre sem hátra
  • Oldalnézetből a fejtető, a fül, a váll, a csípő, a térd és a boka egy függőleges vonalban helyezkedik el, a gerincvonala pedig „S” alakú görbületet mutat
  • Hátulnézetből testünk jobb és bal fele szimmetrikus, a vállak, a lapockák alsó csúcsai, a medence, a csípő, a farpofák és a térdhajlatok egy vonalba és magasságba esnek

2. jó tanács: Legyünk aktívak!

Túl sok időt töltünk a számítógép előtt görnyedve, vagy a televíziót nézve, pedig a túl sok ülés rendkívül káros hatással van a gerincünkre, izmainkra, ízületeinkre és az egész szervezetünkre. Gerincünk tartásért felelős izmaink ereje és rugalmassága speciális mozgással fejleszthető és fenntartható.

  • Mozogjunk rendszeresen, heti 2-3 alkalommal végezzünk fizikai állapotunknak megfelelő, gerinckímélő mozgásformákat. Ez lehet az úszás, jóga, gerinctorna, kerékpározás
  • A nyújtó, lazító és gerincmobilizáló gyakorlatok jó hatással vannak túlfeszült izmainkra, keringésünkre és a közérzetünkre egyaránt

3. jó tanács: Csökkentsük a stresszt!

A stressz és a mozgás szervrendszer szoros kapcsolatban áll egymással.  Ha a pszichés túlfeszítettség huzamosabb ideig fennáll, az kitűnő táptalaja különböző mozgásszervi problémáknak, a vállfeszülésnek, alig mozgó nyaknak, vagy görcsös hátnak.

  • A stressz okozta fájdalmas izomfeszülést, izomgörcsöt különböző relaxációs technikákkal, illetve masszázzsal oldhatjuk.
  • Szánjunk időt kikapcsolódásra, ellazulásra. Aludjunk eleget, a gerincünknek is szüksége van pihenésre. Figyeljünk a megfelelő matrac kiválasztására.

4. jó tanács: Táplálkozzunk megfelelően és fogyasszunk elég folyadékot!

A rendszeres mozgás mellett, tudatos táplálkozással és megfelelő folyadékfogyasztással  sokat tehetünk mozgásszerveinkért. Ha súlytöbblettel küzdünk, adjuk le, hiszen a plusz kilók nagy terhet rónak ízületeinkre és gerinccsigolyáinkra.

  • Étkezzünk naponta 5-ször. Este már ne fogyasszunk nagy mennyiségű ételt.
  • Ügyeljünk arra, hogy a bevitt energiamennyiség ne legyen több a felhasználtnál
  • Táplálékunk változatosan
  • Igyunk napi 2-3 liter folyadékot, ezzel sokat tehetünk porcaink rugalmasságának megőrzéséért

5. jó tanács: Ügyeljünk mozdulatainkra!

A nyak-, hát- és gerincbántalmak megelőzése érdekében fontos, hogy napi tevékenységeink során kerüljük a rossz pozíciókat és kényszertartásokat.

  • Ne üljünk, vagy álljunk több órán keresztül egy helyben. Testhelyzetünket gyakran változtassuk, munka közben néha tartsunk szünetet. Álljunk fel és nyújtózzunk.
  • Kerüljük a nehéz tárgyak emelését. Ha mégis erre kényszerülünk, a terhet egyenletesen osszuk el a két kezünkben, ne cipekedjünk féloldalasan. Súlyosabb tárgyat egyenes háttal, a combizmainkat használva félig guggoló helyzetből emeljünk fel
  • Mellőzzük az előrehajlást és erőteljes csavarodást és a hirtelen mozdulatokat

6. jótanács: Ha fáj, segít az aktív fájdalomcsillapítás!

Amennyiben mozgásszervi fájdalmaink a fenti tanácsok betartása mellett is állandósulnak, abban az esetben megoldást az aktív fájdalomcsillapítás jelenthet. Ez egy ízületek körül alkalmazott intraartikuláris (ízületi injekciós) terápia, mely a következőkben lesz a segítségünkre.

  • Rövid időn belül megszűnteti a fájdalmat és a gyulladást
  • Gyógytornával kombinálva visszaállítja a mozgásfunkciókat
  • Tartós eredményt hoz
  • Szteroid-mentes, természetes anyagokból áll, ezért nem terheli a szervezetet
  • Személyre szabottan segít, mivel a hatóanyag kombinációt és a terápia hosszát a beteg állapotának megfelelően határozzuk meg

„Sokat tehetünk mozgásszerveink védelme érdekében, ha már a kezdeti tüneteknél szakorvoshoz fordulunk, mivel az időben kezelt mozgásszervi elváltozások nagyon jól gyógyíthatók” – javasolja Dr. Arnold fájdalomspecialista.

Forrás:Fájdalomközpont 

0 Tovább

Komplex és természetes fájdalomcsillapítás

Ínhüvelygyulladást okozhat az állandó billentyűhasználat

Manapság nagyon sok ember használja a számítógépet akár munka, akár kikapcsolódás céljából és szinte mindenkinek van már mobiltelefonja is. Ha túl gyakran és hosszú ideig használjuk ezeknek az eszközöknek a billentyűzetét, olyan kellemetlen problémák alakulhatnak ki, mint például az ínhüvelygyulladás. Arról kérdeztük Dr. Arnold Dénes Arnoldot, a Fájdalomközpont aktív fájdalomspecialistáját, hogy hogyan lehet megszüntetni ezt az elváltozást.

ínhüvelygyulladás fájdalom aktív fájdalomcsillapítás dr. Arnold Dénes Fájdalomközpont

Mi a szerepe az inaknak és az ínhüvelyeknek?

Az ínhüvelyek a test bizonyos részein (kézfej, csukló, lábfej, boka) található alagútra hasonlító képződmények, melyekben idegek futnak. Feladatuk, hogy a bennük lévő nyákszerű folyadék révén az inak mozgását megkönnyítsék, súrlódásmentessé tegyék. Az inak fehér, selymes fényű kötőszövetes anyagok. Ezek rögzítik az izmokat a csontokhoz, valamint a mozgatásban és az erőátvitelben van szerepük.  Az ínhüvely és az ín is begyulladhat, az előbbi esetben tendovaginitis, az utóbbiban pedig tendinitis az orvosi diagnózis – tudjuk meg Dr. Arnoldtól.

Mi okozhatja a gyulladást?

A kéz és az ujjak ínhüvelyének és inainak fájdalmas elváltozásait legtöbbször a számítógép, vagy a mobiltelefon billentyűzetének rendszeres nyomkodása okozza. Ilyen tüneteket válthatnak ki az ujjakkal gyakran végzett más tevékenységek is, mint például a zongorázás, vagy a kötés, de akár a kerti munka is.  A folyamatos, egyoldalú mozgások nagyon megterhelik a kezeket és az ujjakat. A túlerőltetéstől az adott területen lévő inak, ínhüvelyek begyulladnak. Az ínhüvelyben lévő kenőanyag mennyisége csökken, összetétele megváltozik. Az ín elkezd súrlódni a hüvelyében és annak falához tapadva gátolja és fájdalmassá teszi az ízület mozgását. Abban az esetben, ha ezt a problémát nem kezelik időben, krónikussá válik. Mivel a munkavégzést is befolyásolhatja, érdemes minél előbb szakorvost felkeresni.

 Az ínhüvelygyulladás jellegzetes tünetei

 A szakorvosi rendelőben a fizikális vizsgálatot követően és a beteg kikérdezése után könnyen felállítható a diagnózis, hiszen a tünetek nagyon jellegzetesek. Az érintett terület fájdalmas, duzzadt, forró tapintatú és gyakran vörös színű. Az, hogy az ín nem tud könnyen mozogni a hüvelyében, egy hallható és érezhető, finom ropogást okoz. Egy idő után a fogás, az ujjak ökölbe szorítása lehetetlenné válik, és a mozgásfunkciók nagyfokú beszűkülése tapasztalható.

Lehetőségek a fájdalom kezelésére

 
A kezeletlen ínhüvelygyulladás akár hetekig, hónapokig is megkeserítheti az ember életét.
A fájdalom és funkciókiesés a legfontosabb következménye a problémának, így az az irodai dolgozó, aki sokat használja a számítógépet egy időre munkaképtelenné válhat. Érdemes ezt elkerülni és hatékony terápiát alkalmazni a betegség megszüntetésére. Ilyen hosszú távú megoldás az aktív fájdalomcsillapítás, amellyel az ínhüvelygyulladás hatékonyan orvosolható. A fájdalom kiindulási pontjának meghatározása után az érintett területen injekciós terápiát alkalmazok. Ez egy speciális, természetes hatóanyagokból álló, szteroid-mentes hatóanyag kombináció, amely nem csak a tüneteket, hanem az okokat is kezeli.  Ezzel megszüntetem a fájdalmat és a gyulladást, valamint a mozgáskorlátozottságot is. A beteg rövid időn belül visszatérhet a mindennapi tevékenységéhez. A gyógyulás felgyorsítható gyógytornával, amelynek célja az mozgásfunkciók visszaállítása. Nem kell együtt élni a fájdalommal, hiszen van megoldás – mondja Dr. Arnold fájdalomspecialista.

Forrás: Fájdalomközpont (www.fajdalomkozpont.hu)

0 Tovább

Komplex és természetes fájdalomcsillapítás

Idegbecsípődés? Segít az aktív fájdalomcsillapítás!

Gyakran hallani ezt a mondatot a mozgásszervi panaszokkal küzdő betegektől: „Jaj, nem tudok megmozdulni! Becsípődött a derekam!” Arról kérdeztük Dr. Arnold Dénes Arnoldot, a Fájdalomközpont fájdalomspecialistáját, hogy mi játszódik le ilyenkor a szervezetünkben, milyen érzésekkel jár ez a probléma és melyek a kezelés lehetőségei.

idegbecsípődés derékfájás dr. Arnold Dénes Fájdalomközpont

Hogyan tud egy ideg becsípődni?

A gerinccsatornából oldal irányba idegek lépnek ki a csigolyák közötti lyukakon keresztül. Ezen az úton egy kiszakadt sérv, egy elmozdult csigolyatest, vagy akár egy csontkinövés is nyomhatja az ideget. Azonnali mozgáskorlátozottságot okozó idegbecsípődés leggyakrabban a deréktáji szakaszon jelentkezik, ilyenkor az ágyéki ideg csípődik be, de ez a probléma a gerinc nyaki, illetve háti szakasza mentén is előfordulhat.

Melyek ennek a problémának a tünetei?

Az idegbecsípődés általában valamilyen rossz, hirtelen mozdulat következménye (hajlás, felegyenesedés, nehéz teher felemelése), de nagyon sok esetben hosszú idő alatt alakul ki az ideg károsodása. Utóbbi esetben nagy szerepet játszhat egy állandó testtartáshoz, főleg munkavégzéshez köthető folyamatos kényszertartás, vagy helytelen tartás. A fájdalmat az egyén legtöbbször csak az ágyéki-keresztcsonti gerinc területén érzékeli, de több esetben a csípőízületbe, farizomzatba sugárzó kellemetlen érzés is jelentkezhet. Néha ez az érzet annyira erős, hogy a legtöbb mozdulat lehetetlenné válik. A hát izomzata ezen a területen összehúzódik, és ez a görcsös izomállapot tovább növeli a fájdalmat.  Másik jellemző tünet a zsibbadás, amely a probléma gyökerétől függően jelentkezhet a váll és lapockák között, a karokban, a fenékben, a combban vagy a lábszárban, valamint a kéz és lábujjak tájékán is. Súlyos esetben előfordulhat végtaggyengeség, érzészavar, esetleg bénulás, továbbá széklet, vagy vizelettartási, illetve indítási zavarok is előfordulhatnak.

A legfontosabb kérdés: Hogyan lehet gyógyítani?

 Bár létezik néhány otthoni „praktika”amivel ideig-óráig fájdalomcsillapító hatást érhetünk el, ezek csak rövidtávon hatnak, azonban az okokat nem szüntetik meg. Érdemes tehát minél hamarabb orvoshoz fordulni. Az idegbecsípődésre jellemző, hogy minél korábban kapunk szakszerű orvosi ellátást, annál eredményesebben kezelhetjük a betegséget. Miután diagnosztizáltam az idegbecsípődés okát, felállítom a terápiás tervet, amelynek alapja az aktív fájdalomcsillapítás – mondja Dr. Arnold.

Mit jelent aktív fájdalomcsillapítás terápia?

Az aktív fájdalomcsillapító terápia két részből áll, egy speciális, természetes hatóanyagokból álló szteroid-mentes injekciós kúrából és a funkcionális gyógytornából. Az eljárás a lényege az ok, a fájdalom kiindulópontjának kezelése. Idegbecsípődés esetében ez azt a területet jelenti, ahol a problémát okozó ideg a gerincből kilép. A hatóanyagot célzottan erre a helyre juttatjuk el, melynek hatására a fájdalom gyorsan és jelentősen csökken, a mozgáskészség helyreáll. A pácienseim azonnali, gyors fájdalomcsökkenésről számolnak be, már az első kezelés után – tudjuk meg a fájdalomspecialistától.  

Miért fontos a gyógytorna és a masszázs?

Az injekciós terápiával párhuzamosan kezdjük el a szakember által összeállított és kontrollált speciális nyújtó, izomlazító, illetve erősítő gyakorlatokból álló funkcionális gyógytornát. Ez azért nagyon fontos, mert segítségével helyre tudjuk állítani az izmok-inak-idegek statikai egyensúlyát és a mozgásfunkciókat. Idegbecsípődés esetén nagy segítséget nyújthat a professzionális masszázs, amely ellazítja az izmokat, oldja azok feszességét, ezzel csökkentve a fájdalmat.  Nagyon fontos, hogy az aktív fájdalomcsillapítási terápia egyénre és betegségre szabott, így a páciens érdeke az előírások pontos követése, a gyors és tartós javulás érdekében – mondja Dr. Arnold fájdalomspecialista.

Forrás: Fájdalomközpont (www.fajdalomkozpont.hu)

0 Tovább

Komplex és természetes fájdalomcsillapítás

Követők

drlaslo Törpicsek Prima Medica Központok Primamedica5

Fájdalom

blogavatar

Aktív fájdalomcsillapítás módszereinek bemutatása a leghétköznapibb és ritkább mozgásszervi problémákon keresztül. A blog szakmai hátterét a Fájdalomközpont fájdalom-magánklinika szakorvosa dr. Váradi Éva biztosítja, aki tapasztalat reumatológus- fizioterápiás szakorvos. A fájdalom megközelítése során mindig több oldalról közelíti meg a leghatékonyabb kezelés kiválasztásához.
- Orvosi Guna terápia
- Ízületi hialuronsav injekció
- Bemer mágnesterápia
- Kezelhető fájdalmak
- Lágyrész hialuron injekció
- Lökéshullám terápia
- Akupunktúra
- Gyógytorna